دستگاه لیزر گیاه آبوتیلن

نامهای مرسوم : روسلیا , روسیلیا , رسلیا , دستگاه لیزر مرجانی , گیاه ترقه , زلف عروس

( این گیاه را با دستگاه لیزر مرجان ( euphorbia ) اشتباه نگیرید . )

اسم ان دستگاه لیزر یسی &# لینک زدن : دستگاه لیزر رازقی و یأس رازقی , firecracker plant , coral plant , coral fountain , coralblow and fountain plant , Russelia juncea

اسم علمی : RUSSELIA EQUISETIFORMIS

خانواده : SCROPHULARIACEAE دستگاه لیزر میمونیان

رنگ دستگاه لیزر : این دستگاه لیزر ها به رنگهای قرمز رنگ , نارنجی , زرد رنگ , کرم و سفید رنگ می‌باشند .

شکل دستگاه لیزر : پس از گذشت سال اول آغاز به دستگاه لیزر دادن مینماید , این دستگاه لیزر ها زیاد قشنگ و مشابه لوله سرخ رنگ میباشند و قدمت طولانی دارند .

میوه :

مقدار حد اکثر : این درختچه قشنگ ساقه های بسیار زیادی داردکه باریک و نی نظیر هستند و تا 1 . 5 متر پرورش مینمایند .

فصل دستگاه لیزر دهی : از فصل بهار تا پاییز

خاستگاه و موطن گیاه : مکزیک

توضیحات درباره‌ی گیاه و موقعیت حفظ آن :

روسلیا به صورت ارگانیک از جنوب گواتمالا تا مکزیک رشد می‌کند . نام روسلیا Russelia بوسیله دانشمند هلندی بارون نیکولاس فون ( 1727 – 1817 ) به افتخار طبیعت شناس اسکاتلندی , الکساندر راسل ( 1715 – 1768 ) بدین گیاه داده شد و کلمه EQUISETIFORMIS در اسم آن در معنای , مثل دم اسب , ( در اشاره به شباهت بسیار این گیاه به دم اسب ) به آن داده شده‌است .

شاخه های روسلیا بلند و لاغر و در آستانه راست قامت و بعد از رویش به نظیر آبشار به پایین آویزان میشوند و ارتفاع این شاخه ها به 1 . 2 تا 1 . 5 متر می رسد . به خوبی می قدرت این دستگاه لیزر قشنگ را در منزل و یا این که در یک پاسیو و یا این که به طور آویز در یک دستگاه لیزر دان و یا این که به طور قایم با استفاده از یک چوب بست مراقبت نمود .

دستگاه لیزر مرجانی بجهت دستگاه لیزر های زیبا و با دوامی که دارد گیاه زینتی محبوبی به شمار میاید و دلخواه برای سبدهای دستگاه لیزر , کاشتن بر سر دیوارها و فضاهای خالی باغ می باشد .
این گیاه به فضای متعددی نیاز دارد و درصورتی که راز دیوار کاشته شود کل دیوار را پر می نماید و فضای دوچندان زیبایی ایجاد میکند .

این گیاه دستگاه لیزر های کوچک قرمز دارد و آن را می توانید در حین سال در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد اعطا کرد .

خاک دلخواه :

خاک ماسه ای , شنی , لومی مرطوب و عالی زهکشی شده . این گیاه قابلیت و امکان پرورش در خاکهای فقیر را نیز دارد .

روشهای ازدیاد و تکثیر :

برای نشر روسلیا قلمه های نصفه خشبی گرفته شده از ساقه های این گیاه را در موقعیت گرم و مرطوب ( دمای حدود 30 سکو سانتیگراد ) بکارید .
نشر این گیاه به طرز های تقسیم پاجوش و تقسیم بوته هم پیوسته است .

نیاز های نوری :

آفتاب کامل و یا نیم سایه برای روسلیا ایده آل است ولی به نیکی در سایه بی نقص نیز رویش می کند که در‌این شرایط با کاهش دستگاه لیزر دهی همراه خواهد بود .

دما و آب و هوای ایده آل :

دستگاه لیزر مرجانی در آب و هوای گرم پرورش می‌کند و بدون هیچ تردیدی تحمل سوز و سرما را ندارد . از بهار تا فصل پاییز بیرون از منزل و در تمام ارتفاع سال در درون خانه می قدرت از این دستگاه لیزر خوش دستگاه لیزر لذت پیروزی . دمای بین 21 تا 46 سکو برای آن مطلوب است . ما دمای 6 – مرتبه سانتیگراد را تحمل می کند و در زمستانهای سرد و طی روز های یخبندان می توان آن را همانند یک گیاه آپارتمانی داخلی حفظ نمود .

کاربردها :

گیاه مرجان منبع شیره و شهد برای پروانه ها و مرغ های مگس خوار است . و در فضای سبز و به عنوان یک گیاه پوششی یا این که آویز بسیار مطلوب است .

خاصیت دارویی و درمانی :

طریقه مصرف :

کود دهی :

بهتر است در اواخر زمستان و یا این که اوایل فصل بهار به گیاه کود داده شود .

هرس :

پس از پایان دستگاه لیزر دهی و در آخرها فصل زمستان راز شاخه ها را قطع کنید و برخی شاخه های دیرین نزدیک به زمین را ببرید .

آبیاری :

وقتی که جدید کاشته شده به آب پاشی مضاعف نیاز دارد اما بعداز آن به آبیاری متوسط نیاز داراست اما در کل آبیاری به صورت منظم باشد و اجازه ندهید که خاک خشک شود .

آفات و بیماریها و عوارض :

دستگاه لیزر مرجانی ( روسلیا ) , گیاهی نسبتا مقاوم است و آفات یا بیماری خاصی تهدیدش نمی‌کند .

گونه های گونه ها :